Zapisz się na wizytę
Menu

LECZENIE PADACZKI

Epilepsja (padaczka)

W większości przypadków przyczyna choroby jest nieznana , przy czym u wielu osób epilepsja rozwija się między innymi na skutek udaru mózgu, guza mózgu, a także stosowania narkotyków i nadużywania alkoholu.

Napady padaczkowe są wynikiem nadmiernej, nieprawidłowej aktywności komórek nerwowych kory mózgu . Padaczka jest nieuleczalna, jednak w niemal 70% przypadków jej napady można kontrolować lekami. O padaczce jego przyczynach można pisać i czytać w wielu publikacjach. Jednakże nic nie zastąpi znajomości schorzenia w praktyce. Szczególnie u dzieci. Padaczka jest jednym z najczęstszych, poważnych zaburzeń neurologicznych. Częściej występuje u mężczyzn, niż u kobiet, przy czym różnica ta jest niewielka . Aby skutecznie nie tyle wyleczyć co skutecznie kontrolować skutki choroby jest właściwa opieka lekarska. Zapewni ją tylko wysoko kwalifikowany lekarz neurolog. Takim jest Prof zw. dr hab. n. med. Janusz Wendorff.

 

Prowadził Klinikę Neurologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Zakład Neurologii, Rehabilitacji Neurologicznej i Kinezyterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nadal naucza lekarzy i studentów w zakresie neurologii dziecięcej. Jest członkiem licznych Towarzystw Neurologicznych w Kraju i za granicą. Prowadzi wykłady dla chorych i ich rodziców w ramach Stowarzyszenia Osób Cierpiących na Padaczkę w Łodzi .Jest uznanym neurologiem, dziecięcym i epileptologiem . Jest fachowcem w dziedzinie epilepsji u dzieci, młodzieży i osób dorosłych, zaburzeń poznawczych u dzieci chorych na padaczkę, napadami drgawkowymi o różnej etiologii u dzieci i młodzieży, oraz mózgowym porażeniem dziecięcym. Zajmuje się też leczeniem padaczki, spastyczności, zaburzeniami zachowania; zaburzeniami emocjonalnymi u ludzi w każdej grupie wiekowej.

Prof. zw. dr hab. n. med. Janusz Wendorff

Specjalista neurolog i neurolog dziecięcy

Łódź, ul.Uniwersytecka 8/10 m.28

Zapisy tylko telefonicznie:042 678-39-54
+48 514-345-630

w każdy poniedziałek

12:00 – 15:00
w każdą środę12:00 – 15:00
Gabinet Neurologiczny istnieje od 1980 roku
NEUROLOG PRZYJMUJE:
poniedziałek: 12:00 – 15:00
środa: 12:00 – 15:00
ZAPISY:
poniedziałek: 12:00 – 15:00
środa: 12:00 – 15:00
ZAPISY TYLKO TELEFONICZNE: TEL: +48 (42) 678 39 54
(+48) 514 345 630
Strony WWW Łódź
Strona "Leczenie padaczki" zostawia pliki cookies na Twoim komputerze w celu zbierania statystyk odwiedzin. Możesz zmienić ustawienia dotyczące magazynowania plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki stron.X